polska angielska rosyjska

Promesa logo
autexautex

Poradnik

Poradnik klienta – FAQ i ciekawe artykuły

Jak kroić tkaniny? Proces krojenia materiału

Krojenie materiału to proces, który wymaga dobrego planu, bez względu na to, czy odbywa się w szwalni, czy w domowej pracowni. Sprawdź, jak przygotować wykroje tkanin i jak równo kroić materiał do lagowania. Czytaj więcej.

 

Dekatyzowanie tkanin – czym jest i po co się je stosuje?

Aby zapobiec kurczeniu i zniekształcaniu tkanin, poddaje się je procesowi dekatyzacji. Dotyczy to przede wszystkim włókien naturalnych i sztucznych, które są szczególnie podatne na odkształcenia. Na czym polega dekatyzacja i jaki efekt możemy dzięki niej uzyskać?  Czytaj więcej.

 

Zastosowanie przewijarek w krojowni

W nowoczesnej krojowni znajdziemy wiele urządzeń ułatwiających i przyspieszających proces produkcji. Należą do nich między innymi przewijarki i przewijarko-przeglądarki, które umożliwiają mierzenie tkanin i kontrolę jakości. Czym różnią się te urządzenia i dlaczego warto je mieć?  Czytaj więcej.

 

Jaki wybrać ploter do tkanin?

Obecnie coraz więcej krojowni decyduje się na automatyzację procesów, co pozwala przyspieszyć produkcję i zwiększyć precyzję wykonywania wykrojów. Właśnie w tym celu powstają nowoczesny plotery do tkanin, które coraz częściej pojawiają się w krojowniach. Co to ploter tnący i jaki wybrać? Czytaj więcej.

 

Niezbędne wyposażenie krojowni – co powinno się w niej znajdować?

W celu optymalizacji wykorzystuje się nowoczesne maszyny, które wspierają pracę człowieka oraz zwiększają jakość i efektywność produkcji. Sprawdź, w jakie wyposażenie krojowni warto zainwestować. Czytaj więcej.

 

Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM w krojowni

Dużą popularnością cieszą się programy CAD/CAM, które wspierają proces projektowania i wytwarzania ubrań. Jak działa oprogramowanie CAD/CAM w krojowni i jakie są jego zalety? Czytaj więcej.

 

Do czego służą odkrawacze tkanin?

Czym są odkrawacze tkanin oraz jaką pełnią funkcję w krojowni? Poznaj najpopularniejsze rodzaje odkrawaczy oraz ich zalety. Wyjaśniamy który odkrawacz jest lepszy – automatyczny czy manualny. Czytaj więcej.

 

Co to jest krojownia i lagowarka? FAQ

Dowiedz się wszystkie czego potrzebujesz, zanim wykonasz do nas telefon. W artykule odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Klientów pytania. Czytaj więcej.

 

Jak przebiega proces produkcji odzieży i jaką w nim rolę pełni krojownia?

Krojownia to miejsce, w którym powstają tzw. wykroje, czyli elementy niezbędne do tworzenia odzieży. W krojowni realizowana jest więc pierwsza faza procesu technologicznego, która odgrywa znaczącą rolę w wytwarzaniu wyrobów odzieżowych. Jak to wygląda w praktyce? Czytaj więcej.