polska angielska rosyjska

Promesa logo
autexautex

Automatyczna krojownia

Jakie zalety ma automatyczna krojownia usługowa?

Krojenie tkanin i dzianin jest ważnym etapem, na którym opiera się produkcja odzieży. Dzięki używaniu automatycznego rozkroju szwalnie stają się nie tylko bardziej efektywne, ale także bardziej rentowne.
Porównując bowiem pracę metodą tradycyjną z pracą przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń, w tym pierwszym wypadku konieczne jest:

  • ułożenie szablonów przez kreślarza i odrysowanie kształtów na materiale,
  • zaplanowanie optymalnego położenia szablonów, tak aby zminimalizować straty,
  • zachowanie odpowiedniego odstępu,
  • zaangażowanie krojczego,
  • liczenie, znakowanie i kontrola produkcji, a następnie przekazanie materiałów do dalszego etapu.

Dla porównania automatyczna krojownia oznacza, że:

  • zredukowana jest liczba osób potrzebna do pracy, (rolę kreślarza pełni plik .CAD),
  • wycinanie materiałów przebiega wielokrotnie szybciej niż w przypadku pracy metodą tradycyjną,
  • oprogramowanie pozwala na dowolne dostosowanie ustawień maszyny do potrzeb realizowanego zamówienia,
  • wszystkie elementy odznaczają się idealną powtarzalnością, bez względu na rodzaj materiału,
  • nie ma potrzeby nabierania wprawy i przeprowadzania procesu szkolenia, gdyż obsługa urządzeń jest niesamowicie intuicyjna.

Tradycyjna krojownia problemy z tempem pracy krojenia tkanin, wydajnością i dokładnością może zatem spokojnie rozwiązać, gdy zacznie korzystać z urządzeń z inteligentnym i przemyślanym oprogramowaniem, a urządzeniami w krojowni staną się oferowane przez nas sprzęty.
Lagowanie materiałów jeszcze nigdy nie było tak proste, precyzyjne i błyskawiczne. Nieprzypadkowo obszary usług osprzętu krojowni to niemal wszystkie województwa w Polsce i tak wiele krajów.

Elementy automatycznej krojowni

Krojownia automatyczna – doradztwo, zaopatrzenie, profesjonalizm

Oferowane przez nas osprzęt do krojowni zautomatyzowanych to zaawansowane technicznie urządzenia, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Zaopatrujemy małe, średnie i duże firmy w całej Polsce oraz klientów zagranicznych. Na swoim koncie mamy już ponad 80 instalacji, w tym w największych zakładach w branży – rekomendacje klientów potwierdzają, że oferujemy usługi na najwyższym poziomie.

Z pełnym asortymentem można zapoznać się już teraz na stronie internetowej – każda dostępna u nas lagowarka oraz innego rodzaju urządzenia są dokładnie zaprezentowane, ale w razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy – zrobimy wszystko, aby doradzić naszym Klientom najlepsze rozwiązania.

 

Optymalizacja dzięki automatycznej krojowni

Dlaczego zautomatyzowana krojownia jest dobrym rozwiązaniem? Pozwala na znaczną oszczędność czasu. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości lagowarek dodatkowo usprawnia się proces produkcji wyrobów na krojowni. Poniżej przedstawiamy przykładowe oszczędności po zastosowaniu krojowni automatycznej w różnych branżach.

Rodzaj krojonych produktów i wykonywana czynność Czas trwania, ilość potrzebnych osób (praca manualna) Krojenie za pomocą automatycznych lagowarek
Bielizna damska – wykonanie układu kroju brak optymalizacji układu, 2 osoby system system CAD/CAM oszczędza aż do 9% materiału
Odzież damska (materiał: dzianina) lagowanie 100 warstw materiału lagowanie manualne, 2 osoby, 2-3 godziny lagowanie automatyczne, 1 osoba, 1 godzina
Odzież robocza (stabilny materiał) lagowanie 100 warstw materiału lagowanie manualne, 2 osoby, 3-4 godziny lagowanie automatyczne, 1 osoba, 2-3 godziny
Branża meblarska – krojenie 12m lagi krojenie manualne, 2 osoby, 1,5 godziny krojenie  automatyczne, 1 osoba, 20 minut
Produkcja rękawiczek, krojenie lagi 1 metr krojenie manualne, 1 osoba, 40 minut krojenie  automatyczne, 1 osoba, 8 minut

Elementami istotnymi w krojowni z automatyzacją są: lagowarki, cuttery dopasowane do modelu sprzętu oraz stoły krojcze.

Dzięki naszemu blisko 20-letniemu doświadczeniu poznaliśmy już prawie każdy materiał oraz typ produkcji, dostarczamy naszym klientom sprzęt do automatycznej krojowni dopasowane do ich potrzeb oraz fachowe doradztwo.

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty!