polska angielska rosyjska

Promesa logo
autexautex

Noże taśmowe A 105, 150 S, 105 SE

noza105
Powierzchnia stołu: 150 x x250 cm
Wysokość krojenia: 20 cm
Długość ramienia: 110 cm


Nóż taśmowy A-105/S

Nóż taśmowy do tkanin A-105/S hiszpańskiej firmy AUTEX to model wyposażony w cztery koła prowadzące, pełną osłonę ostrza i hamulec bezpieczeństwa. Maszyna o napięciu 220-380 V i częstotliwości 50/60 Hz posiada również stół z poduszką powietrzną z zaworkami kulowymi. Poduszka powietrzna ułatwia przesuwanie elementów po stole, a zaworki kulowe zabezpieczają operatora przed dmuchającym w oczy powietrzem. Model A-105/S to podstawowe wyposażenie do krojowni, które zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy.


Nóż taśmowy A-105/SE

Noże taśmowe do krojowni A-105/SE są wyposażone w dodatkowe elementy. W standardzie znajdują się komponenty obecne również w modelu A-105/S, takie jak cztery koła prowadzące, pełna osłona ostrza, hamulec bezpieczeństwa i stół z poduszką powietrzną z zaworkami kulowymi

Oprócz tego ten model posiada również płynną regulację prędkości taśmy, która umożliwia dostosowanie prędkości ostrza do krojonego materiału, a także czujnik naprężenia ostrza noża z sygnałem akustycznym, który powiadamia o zbyt małym naprężeniu taśmy noża. W standardzie znajduje się również oświetlenie strefy roboczej. Maszyna z napięciem 220-380 V i częstotliwością 50/60 Hz jest także wyposażona w silnik z zabezpieczającym systemem elektromechanicznym, który unieruchamia taśmę w przypadku zerwania.

Rodzaje noży krojczych do tkanin

Standardowe nożyczki krawieckie to tylko jedno z narzędzi stosowanych w nowoczesnych krojowniach. Osoby pracujące na stanowisku krojczym mogą korzystać z wielu praktycznych narzędzi, które znacząco ułatwiają precyzyjne cięcie tkanin, a przy tym przyspieszają proces produkcji, umożliwiają równoczesne cięcie wielu warstw, niwelują straty materiału i zapewniają powtarzalność kształtów. Wyróżniamy noże krawieckie taśmowe, tarczowe i pionowe, które różnią się między sobą budową i zastosowaniem.

Noże krojcze taśmowe

Nóż taśmowy to narzędzie wyposażone w płynną regulację prędkości cięcia, dlatego świetnie się sprawdza do wykrawania elementów z różnorodnych tkanin. W naszej ofercie dostępne są nowoczesne noże taśmowe hiszpańskiej firmy AUTEX, które w standardzie mają 4 koła prowadzące, hamulec bezpieczeństwa, pełną osłonę ostrza i stół z poduszką powietrzną z zaworkami kulowymi. Oprócz tego model A-105/SE posiada także płynną regulację prędkości taśmy, czujnik naprężenia ostrza noża z sygnałem akustycznym, oświetlenie strefy roboczej i zabezpieczający system elektromechaniczny. Wszystko to sprawia, że taśmowy nóż krojczy ułatwia przesuwanie tkanin po stole i zapewnia wysoką precyzję cięcia, a przy tym zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

Noże krojcze tarczowe

Innym rodzajem noża krojczego jest tarczowy nóż do cięcia tkanin. Takie narzędzie umożliwia precyzyjne wycinanie elementów oraz cięcie po łuku. Noże tarczowe mogą się między sobą różnić przeznaczeniem, o którym decydują choćby zróżnicowana wysokość cięcia czy rodzaj ostrza. Wybierając nóż krojczy tarczowy, należy więc zwrócić uwagę na jego zastosowanie. Ergonomiczne noże tarczowe są z reguły przeznaczone do cięcia lekkich i średnich materiałów.

Pionowe noże krojcze

Wśród noży do cięcia tkanin znajdują się także pionowe noże krojcze, które służą do rozkroju wstępnego i końcowego. Takie narzędzia wyróżniają się stabilną stopą zapewniającą płynny i precyzyjny rozkrój, który nie obciąża pracownika. Pionowy nóż krojczy jest zazwyczaj wyposażony w automatyczną ostrzałkę, która zapewnia stałą ostrość narzędzia.