polska angielska rosyjska

Promesa logo
autexautex

Stół Krojczy i inne

Dostarczamy nowoczesne sprzęt do krojowni. W firmie Promesa mogą zakupić Państwo wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do krojenia tkanin i dzianin. Dzięki naszemu wyposażeniu krojowni prace są znacznie szybsze, dokładniejsze i dodatkowo bezpieczniejsze.

Szeroka oferta – Stoły krojcze, serwokatery, ładowarki rolek, akcesoria

Oferujemy nowoczesne noże taśmowe, serwokatery – systemy krojcze z nożem pionowym, które współpracują ze standardowymi stołami krojczymi albo stołami próżniowymi, ładowarki rolek materiału z powierzchni stołu lub podłogi, a także magazyny rolek wyposażone w systemy kontroli naprężenia.

W naszym asortymencie dostępne są również stoły krojcze, w tym takie modele jak stół krojczy z poduszką powietrzną, próżniowy, zwykły, ruchomy typu Conveyor.

Stół krojczy jest podstawowym miejscem pracy w każdej krojowni, dlatego planując jego zakup należy zwrócić szczególną uwagę na solidność stołu oraz jakość wykonania, które pozwolą na bezpieczną i sprawną pracę przez długie lata.

Stoły krojcze Autex dystrybuowane przez nas są bardzo trwałe, odporne, a jednocześnie dokładnie wykonane. Dostarczamy je klientom wraz z instrukcją montażu, dzięki czemu montaż jest szybki i sprawny.

Stół krojczy może zostać wyposażony w odwijak materiału, kółka jezdne, odkrawacz materiału oraz kompletny system lagujący. Ponadto dostarczamy także akcesoria oraz części zamienne, w tym ostrza noży czy ostrzałki przeznaczone do użycia z naszym sprzętem. Zapraszamy do kontaktu, przekażemy wszystkie informacje na temat naszej oferty, dostępnych opcji oraz ceny.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą urządzeń do krojowni – w razie dodatkowych pytań dotyczących sprzętu pozostajemy do Państwa dyspozycji!

noza105

Noże taśmowe A 105, 150 S, 105 SE

Najdokładniejszy nóż taśmowy na rynku dzięki czterem kołom prowadzącym taśmę.

 Więcej

serwokater

Serwokatery TALL 2000

 

System krojczy z nożem pionowym do współpracy ze stołem próżniowym lub zwykłym stołem krojczym.

 Więcej

cargo60

Ładowarki rolek materiału

Ładowarki rolek z powierzchni podłogi lub stołu.

 Więcej

magazynmini

Magazyny rolek

Pas podający materiał na całej szerokości rolki z unikalnym systemem kontroli naprężenia umożliwia lagowanie nawet najdelikatniejszych tkanin i dzianin.

stoły krojcze

Stoły krojcze

Stoły zwykłe, z poduszką powietrzną,
próżniowe – do krojenia materiałów puszystych typu owata,
ruchome typu Conveyor – do współpracy z automatycznym  katerem.

Więcej

 Akcesoria, części

Posiadamy w ofercie pełną gamę akcesoriów, części i  materiałów do oferowanych przez nas urządzeń, jak:

     ostrza noży, ostrzałki, części zamienne itp..

 

Czym wyróżniają się oferowane przez nas serwokatery, noże taśmowe i akcesoria?

Serwokatery dostępne w naszej ofercie to nowoczesne systemy krojcze, które rewelacyjnie współpracują ze stołami próżniowymi. Dzięki oferowanym nożom taśmowym, które perfekcyjnie się przemieszczają, możliwa jest praca z materiałami puszystymi i wszelkimi pozostałymi. Wysokiej jakości ostrza zapewniają maksymalną efektywność. 

Oferujemy także ładowarki rolek

Krojenie tkanin i dzianin jest procesem, który wymaga od szwalni inwestycji w nowoczesne urządzenia. Warto zatem wspomnieć także o ładowarkach rolek

Sprzęt tego typu, który oferujemy, ułatwia pracę i bardzo odciąża pracowników, zwłaszcza przy cięższych rolkach. Oferowane wyposażenie i części zawsze doceniają: 

  • zakłady krawieckie,
  • krojownie, 
  • magazyny rolek.

Stół krojczy – najważniejsze informacje

Stół krojczy to element zaliczany do podstawowego i niezastąpionego wyposażenia krojowni materiałów w szwalniach oraz zakładach krawieckich i tapicerskich. Nowoczesne stoły do krojowni są wyposażone w systemy ułatwiające pracę, dzięki którym można zachować wysoką precyzję lagowania nawet w przypadku ciężkich i puszystych materiałów. Czym różnią się poszczególne rodzaje stołów krojczych i jakie są zalety tych produktów?

Rodzaje stołów krojczych

Wyróżniamy następujące rodzaje stołów do krojowni:

  • stół krojczy zwykły – umożliwia wygodne ułożenie stosu tkanin i pozwala na dopasowanie powierzchni blatu do wykonywanego rozkroju,
  • stół z poduszką powietrzną – system poduszki powietrznej ułatwia przesuwanie ciężkich materiałów przy zachowaniu wysokiej precyzji lagowania,
  • stół krawiecki próżniowy – dzięki temu, że materiał utrzymywany jest nieruchomo względem pasa przenośnikowego, ten model pozwala uniknąć problemu przesuwania się tkanin i dzianin puszystych w trakcie krojenia,
  • stół krojczy ruchomy typu Conveyor – świetnie sprawdza się do współpracy z serwokaterami i nowoczesnymi nożami taśmowymi.

Stół krojczy do krojowni

Stoły krawieckie i ich zalety

Wybór odpowiedniego rodzaju stołu znacząco wpływa na komfort i ergonomię pracy. Profesjonalny stół krojczy do krojowni pozwala bowiem w pełni dostosować warunki pracy do sposobu rozkroju tkanin i wzrostu krojczego, a tym samym wspiera pracowników podczas realizacji nawet najtrudniejszego zamówienia. Jest to szczególnie ważne dla zakładów krawieckich, które realizują bardzo dużo zleceń i nie mogą sobie pozwolić na zwolnienie tempa.

Dobry stół krawiecki z odpowiednim systemem pomaga w zachowaniu najwyższej jakości i umożliwia zadbanie o najmniejsze detale – w najkrótszym czasie. Dodatkową zaletą stołów krojczych (np. próżniowych i z poduszką powietrzną) jest możliwość odciążenia pracowników, którzy układają tkaniny ciężkie, puszyste i trudne w lagowaniu.

Akcesoria do stołów krojczych

Na komfort, ergonomię i jakość pracy w zakładzie krawieckim wpływają również akcesoria do stołów. Mowa o nożach taśmowych i systemach krojczych z nożem pionowym (serwokaterach), które zapewniają wysoką precyzję cięcia, a także o takich elementach jak ładowarki rolek materiału z powierzchni podłogi lub stołu, magazyny rolek, ostrza noży, ostrzałki, części zamienne i inne akcesoria.
Zastanawiasz się, jaki stół do krojowni sprawdzi się w Twoim zakładzie krawieckim? A może potrzebujesz pomocy przy doborze akcesoriów lub części zamiennych? Skontaktuj się z nami – specjaliści Promesa uwzględnią Twoje potrzeby i doradzą najlepszy wybór.