polska angielska rosyjska

Promesa logo
autexautex

Niezbędne wyposażenie krojowni – co powinno się w niej znajdować?

Optymalizacja produkcji to termin, który zyskuje na popularności. Mówi się o nim w każdym zakładzie produkcyjnym, w tym także w krojowniach. Optymalizacja polega na zorganizowaniu działań i procesów w taki sposób, by osiągnąć jak największą wydajność przy jak najmniejszych nakładach. W tym celu wykorzystuje się nowoczesne maszyny, które wspierają pracę człowieka oraz zwiększają jakość i efektywność produkcji. Sprawdź, w jakie wyposażenie krojowni warto zainwestować.

Niezbędne wyposażenie krojowni

Podstawowe wyposażenie krojowni

Do podstawowego wyposażenia krojowni możemy zaliczyć:

  • stoły krojcze zwykłe – umożliwiają wygodne układanie stosu tkanin i dopasowanie powierzchni blatu do rozkroju,
  • noże krojcze – tarczowe (do krojenia grubych i cienkich materiałów) i pionowe (do cięcia różnych rodzajów materiałów), 
  • ostrza i części do noży,
  • odkrawacze tkanin,
  • znaczniki igłowe termiczne,
  • akcesoria, takie jak rękawice ochronne, paski ostrzące, klamry do materiałów itp.

Wyposażenie automatycznej krojowni

Automatyzacja pracy krojowni sprawia, że produkcja staje się bardziej wydajna i opłacalna. Jak powinna wyglądać taka krojownia? Wyposażenie obejmuje następujące urządzenia krojcze:

  • Lagowarki automatyczne – lagowanie tkanin i dzianin z lagowarką automatyczną zwiększa wydajność, powtarzalność i jakość produkcji, a także ułatwia pracę z materiałami elastycznymi, delikatnymi i trudnymi w warstwowaniu.
  • Stoły krojcze – stoły z poduszką powietrzną ułatwiają przesuwanie ciężkich materiałów, stoły próżniowe pozwalają uniknąć problemu przesuwania się puszystych tkanin podczas krojenia, a stoły krojcze ruchome typu Conveyor świetnie współpracują z serwokaterami i nowoczesnymi nożami taśmowymi.
  • Noże taśmowe – wydajne i bezpieczne noże krojcze z pełną osłoną ostrza, czterema kołami prowadzącymi, hamulcem bezpieczeństwa oraz stołem z poduszką powietrzną.
  • Serwokatery – nowoczesne systemy krojcze, które świetnie współpracują ze stołami próżniowymi i nadają się do pracy m.in. z materiałami puszystymi.
  • Ładowarki rolek materiału – umożliwiają ładowanie rolek z powierzchni podłogi lub stołu i są przydatne szczególnie przy ciężkich rolkach (nawet do 1000 kg).
  • Magazyny rolek – dzięki pasowi podającemu materiał na całej szerokości rolki możliwe jest lagowanie najdelikatniejszych tkanin.
  • Katery automatyczne (cuttery) – wyposażenie szwalni przeznaczone do automatycznego rozkroju tkanin w krojowni automatycznej. Takie urządzenie krojcze usprawnia proces rozkroju tkanin. Wyróżniamy katery jednowarstwowe służące do rozkroju pojedynczych warstw materiału oraz katery wielowarstwowe, które są bardziej uniwersalne, gdyż umożliwiają rozkrój jedno- i wielowarstwowy.

Jak wyposażyć krojownię?

Jeśli nie wiesz, jakie urządzenia krojcze i akcesoria do krojenia tkanin wybrać, skontaktuj się z nami. Firma Promesa zajmuje się profesjonalnym wyposażeniem krojowni od niemal 20 lat. Wspieramy firmy odzieżowe i meblowe, dostarczając urządzenia, które powinny się znaleźć w każdej nowoczesnej krojowni. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny, słuchając potrzeb klienta i doradzając rozwiązania, które zwiększą efektywność pracy. Zajmujemy się planowaniem wyposażenia krojowni, dobieraniem urządzeń krojczych oraz instalacją i wdrożeniem w obsługę maszyn.


Sprawdź również inne nasze artykuły: