polska angielska rosyjska

Promesa logo
autexautex

Owata

Owata – co to jest?

Owata poliestrowa nazywana jest inaczej watoliną. Z łatwością daje się ona formować, pozwalając kształtować dowolne podłoże, nawet nierówne. Ma ona również własności antyalergiczne, dlatego też jest bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Owata znajduje zastosowania zarówno w tapicerstwie, jak i w krawiectwie. Dzięki niej nasze ubrania stają się jeszcze miększe, a meble obite tkaniną wygodniejsze w użytkowaniu.

 

Rodzaje owaty

  • Owata tapicerska, inaczej meblowa, powstaje z włókien poliestrowych oraz biododatków klejonych na sucho. Cechuje się sprężystością, puszystością i lekkością. Taka watolina doskonale przepuszcza powietrze, jest odporna na odkształcenia, a także trudnopalna. Dzięki temu może być wykorzystywana  jako także do produkcji mebli wykorzystywanych w instytucjach publicznych oraz transporcie masowym. Idealnie sprawdza się jako wypełnienie siedzisk.

 

  • Owata silikonowa jest wykonana z trudnopalnych włókien poliestrowych silikonowych, które stosowane są również do produkcji kulki silikonowej. Jest bardzo miękka i puszysta. Idealnie nadaje się do śpiworów, kołder, poduszek, legowisk dla zwierząt domowych, kurtek oraz płaszczy. Znajduje również zastosowanie jako wypełniacz w drogich kołdrach. Ma właściwości antyalergiczne. Jest szczególnie polecana do wyrobów przeznaczonych dla dzieci. Nie nadaje się na filtry.

 

  • Owata bawełniana produkowana jest z naturalnych włókien bawełnianych. Jest ona antyalergiczna, bez przeszkód może być wykorzystywana w szeroko rozumianym krawiectwie. Jest wyjątkowo miękka i puszysta, dzięki czemu jest wprost idealna do kocyków, pledów, kołder, poduszek lub zabawek. Biała, delikatna, czysta i jednocześnie wytrzymała watolina jest przy tym przewiewna i doskonale chłonie wilgoć. 

 

  • Owata poliestrowa to włóknina o właściwościach antyalergicznych, jest przewiewna i nie chłonie wilgoci. Ma zastosowanie w przemyśle meblarskim i tapicerstwie, gdyż nadaje meblom miękkość i formę, dzięki niej podnosi się komfort oraz estetykę. Owata wyróżnia się wysoką puszystością i małym odkształceniem, nie rwie się i przez długi czas nie traci sprężystości, a przy tym jest miękka.

 

Owata – zastosowania

Owata jest materiałem o szerokich zastosowaniach. Dużą popularnością cieszy się nie tylko w meblarstwie, ale również w krawiectwie. Doskonale sprawdzi się jako wypełnienie kurtki bądź poduszki, a także jako materiał na przytulny kocyk. Może również być wykorzystana jako filtr wody do akwarium. Sprawdzi się także jako wypełnienie materaców bądź fotela. Owata dla dzieci – jako materiał hipoalergiczny i łatwy w czyszczeniu, świetnie sprawdzi się w produkcji przytulnych zabawek dla najmłodszych dzieci.

 

Lagowarka do owaty Promesa

Lagowanie materiału polega na przygotowaniu warstw materiału do wykroju odpowiedniej formy. Jest to pojęcie doskonale znane w branży krawieckiej. Każdy profesjonalny zakład produkcji tekstylnej powinien być wyposażony w specjalistyczną lagowarkę. Ich stosowanie zapewnia znacznie większą wydajność i powtarzalność, co ma ogromne znaczenie dla klientów krojowni.

 

Automatyczne lagowarki pozwalają osiągać za każdym razem jednakową jakość, co jest niemożliwe w przypadku metod ręcznych. Tego rodzaju urządzenia znajdują zastosowanie przede wszystkim przy materiałach elastycznych,delikatnych oraz tych, które są trudne w warstwowaniu. Do takich materiałów należy także owata.

 

Decydując się na automatyczne maszyny do lagowania tkanin, nie tylko gwarantujemy zawsze jednakowo wysoką jakość naszych produktów, ale również możemy oszczędzać czas i pieniądze, dzięki czemu zyski naszego przedsiębiorstwa wzrosną. Profesjonalne lagowarki gwarantują wysoką wygodę użytkowania w połączeniu z bezkompromisową wydajnością pracy. Firma Promesa od wielu lat dostarcza rozwiązania, które spełniają oczekiwania profesjonalnych klientów. Zaopatrujemy w wysokiej jakości sprzęt zakłady produkcji tekstylnej w całej Polsce
W swojej ofercie posiadamy również dedykowaną lagowarkę do owaty.

Lagowarka do owaty Promesa Autex